PASİF AGRESİF DAVRANIŞ NEDİR?
Bireysel Danışmanlık24/02/2022

PASİF AGRESİF DAVRANIŞ NEDİR?

Pasif-agresif kişi, çevrenizdekilerin en ufak talepleri karşısında bile kendini ağır yük altında gibi hissedebilirler. Genel olarak çevresindeki otorite sahibi kişilere karşı (ne kadar iyi niyetli olursa olsun) hem kızar hem de imrenirler. Çoğu zaman kendisini taciz edilmiş, bezmiş ve aşırı derecede yorulmuş hissedebilir. Hem işinde hem özel ilişkilerinde hep yanlış anlaşıldığını, değer verilmediğini ve limitlerini aşırı derecede zorlandığını düşünür. Çoğu zaman kızgın ve gücenmiş halde olduğu için dışarıya otomatik olarak negatif bir insan olarak yansır.

Pasif-agresif kişiliği olan bireyler pesimistik, kuşkucu ve insanların iyi olmadığına inanırlar. Genelde olaylarda imkansızı ve hayal kırıklığına uğramayı beklerler. Kendilerini aldatılmış, değer verilmemiş, kurban edilmiş ve çaresiz hissederler.

Pasif-agresif kişilik bozukluğu olan kişiler temel inançlarında güçsüz olduklarını, haksızlığa uğradıklarını, yanlış anlaşıldıklarını düşünürler.

Çoğu işe karşı negatif düşüncelerle ve pasif davranışlar gösterebilirler.

Genel olarak yanlış anlaşılmakla ilgili düşünceleri vardır.

Otoriteye karşı sürekli eleştiri ve küçümseme içinde olabilirler.

Saldırganlık ve pişmanlık davranışları sergilerler.
İstanbul‘da Bakırköy konumunda bulunan Divan Psikolojik Danışmanlık Merkezimize gelerek siz de Pasif Agresif Kişilik Bozukluğu terapilerine başlayabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi veya randevu almak için; 0532 307 97 40 numaralı telefon üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz